780 606 256

Konsultacja psychiatryczna Gdańsk

Konsultacja psychiatryczna Gdańsk

Zapewniamy możliwość porozmawiania ze specjalistą o dolegliwościach, które wywołują dyskomfort albo nawet cierpienie, niepokojących myślach lub emocjach. W Centrum Dobrej Relacji w Gdańsku możemy zaproponować m.in. konsultacje psychiatryczne. Prowadzący je psychiatra ma za zadanie znalezienie źródeł zgłaszanych objawów, które mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i somatyczne.

Kiedy można zdecydować się na wizytę u psychiatry?

Powodem, aby się do niego zgłosić, mogą być problemy związane z lękiem, obniżeniem nastroju, koncentracją czy życiem społecznym. Również pojawiające się zaburzenia psychotyczne mają wpływ na to, że doświadczające je osoby decydują się na konsultację psychiatryczną.

 

Niektóre objawy mogą być na tyle niepokojące, że warto zastanowić się nad skonsultowaniem ich z psychiatrą. Są to symptomy takie, jak:

 

  • uczucie ciągłego zmęczenia,

  • nasilające się poczucie winy lub bezradności,

  • myśli samobójcze,

  • brak motywacji i energii do działania,

  • stałe odczuwanie lęku,

  • unikanie kontaktów z innymi ludźmi,

  • zaburzone postrzeganie rzeczywistości.

 

Zadaniem psychiatry jest udzielenie pacjentowi pomocy w uporaniu się z problemami zdrowotnymi.

Jak przebiega konsultacja psychiatryczna w Gdańsku?

Pierwsza wizyta trwa do 60 minut. Podczas niej psychiatra zbiera wywiad dotyczący Twojego obecnego stanu oraz istotnych okoliczności z przeszłości. Pyta również o to, czy miało miejsce jakieś wcześniejsze leczenie, czy cierpisz na choroby współistniejące i jaką stosujesz bądź stosowałeś farmakoterapię. Celem konsultacji psychiatrycznej w Gdańsku jest postawienie diagnozy, na podstawie której proponowany jest dalszy plan terapeutyczny. W zależności od potrzeb lekarz może zasugerować różne formy leczenia, m.in. farmakoterapię, psychoterapię, udział w warsztatach, lub w szczególnych sytuacjach również pobyt w szpitalu.

Ponadto lekarz ma możliwość zlecenia np. dodatkowych badań psychologicznych lub innych. Czasami w celu ustalenia problemu nie wystarczy jedna konsultacja psychiatryczna i konieczna jest większa liczba spotkań oraz dłuższy okres obserwacji. Jeśli natomiast chodzi o wizytę kontrolną, to trwa ona do 30 minut.

//