780 606 256

Konsultacja seksuologiczna Gdańsk

Sprawy związane z intymnymi relacjami z partnerką lub partnerem mają ogromne znaczenie w każdym związku. Często jednak są spychane na margines z powodu odczuwanego wstydu i braku odwagi, aby porozmawiać o problemach seksualnych ze specjalistą. W Centrum Dobrej Relacji w Gdańsku odbywają się m.in. konsultacje seksuologiczne. Na czym polegają wizyty w u seksuologa?

Jak wygląda konsultacja seksuologiczna w Centrum Dobrej Relacji w Gdańsku?

Psycholog specjalizujący się w tej dziedzinie podejmuje się diagnozowania i leczenia różnych zaburzeń w sferze seksualności. Pierwsza konsultacja seksuologiczna najczęściej polega na omówieniu problemów najistotniejszych z punktu widzenia danej osoby. Specjalista na podstawie pozyskanych informacji jest w stanie wstępnie ustalić dalsze działanie mające na celu złagodzenie przeżywanych trudności.

Czasami jednak konieczna jest głębsza diagnostyka w celu wykrycia przyczyn zaburzenia lub postawienia odpowiedniego rozpoznania. W efekcie seksuolog może zaproponować pacjentowi określoną formę leczenia lub skorzystanie z terapii wspólnie z partnerem.

Z jakimi problemami można zgłosić się do seksuologa?

Pomoc tego specjalisty bywa wsparciem dla osób praktycznie w każdym wieku i z problemami o bardzo różnorodnym podłożu. Konsultacje z seksuologiem mogą okazać się przydatne w przypadku:

  • obniżonego libido,
  • zaburzeń popędu lub erekcji,
  • trudności związanych z prawidłowym rozpoznaniem swojej orientacji seksualnej lub z jej akceptacją, bądź określeniem tożsamości płciowej,
  • kłopotów w osiągnięciu satysfakcji ze współżycia.

Konsultacja seksuologiczna w CentrumDobrej Relacji w Gdańsku jest możliwa również, gdy występują inne niepokojące objawy związane z tym obszarem życia. Są to m.in. obawy dotyczące braku akceptacji ze strony partnera lub partnerki, a także problemy związane z powrotem do dzielenia się z drugą osobą życiem intymnym np. po zakończeniu leczenia szpitalnego. Seksuolog może także rozwiać wątpliwości osób, które planują rozpocząć współżycie seksualne.

//