780 606 256

Leczenie depresji Gdańsk

Leczenie depresji Gdańsk

Odczuwasz smutek i brak chęci do życia? To mogą być objawy poważnej choroby. Jeśli źle sypiasz, nachodzą Cię myśli samobójcze i brakuje Ci wiary w siebie, Twoje zdrowie psychiczne jest zagrożone. Osobom takim jak Ty proponujemy leczenie depresji w Gdańsku. Terapia to sposób na poradzenie sobie z trudnymi emocjami. Sprawdź, jakie objawy świadczą o tym, że potrzebujesz wsparcia specjalisty. Poznaj przyczynę swojego stanu i dowiedz się, jakie efekty przynosi regularne uczęszczanie na sesje terapeutyczne.

Jakie są objawy depresji?

Samodzielna diagnoza nie jest możliwa. Depresja to choroba, więc aby dobrze ją rozpoznać, konieczna jest współpraca z osobą dysponującą odpowiednimi kwalifikacjami. Warto jednak poznać listę objawów najczęściej spotykanych u ludzi cierpiących na to schorzenie. Jeśli zauważysz u siebie któryś z nich, udaj się na konsultację psychologiczną. Symptomami mogą być między innymi:

  • niskie poczucie własnej wartości,

  • chroniczne zmęczenie i brak motywacji do działania,

  • bezsenność lub nadmierna senność,

  • pogorszenie relacji z bliskimi ludźmi,

  • smutek, niepokój i trudności ze skupieniem uwagi,

  • nawracające myśli o samobójstwie.(

Ponadto często spotykane są objawy fizyczne, takie jak brak apetytu, zaparcia, biegunki, bóle brzucha i nudności. Nie czekaj, aż Twój stan się pogorszy. Sam fakt, że zastanawiasz się nad tym, czy masz depresję, może świadczyć o konieczności wdrożenia leczenia. Pamiętaj, że nowoczesne leczenia przynoszą niezwykłe efekty i pomogły już wielu ludziom. Możesz stać się jednym z nich i odzyskać radość życia.

Terapia dla osób z depresją

Każda sytuacja jest inna. Rozpoczynamy od kompleksowej diagnostyki i znalezienia najlepszej metody leczenia – współpracujemy z lekarzami. Celem spotkań z terapeutą jest lepsze zrozumienie odczuwanych emocji i wypracowanie metod radzenia sobie z nimi. Wśród efektów leczenia depresji wymienia się między innymi zwiększenie poczucia własnej wartości, wiarę w możliwość osiągania założonych przez siebie celów i poprawę relacji międzyludzkich. Ważne jest zrozumienie, skąd bierze się odczuwany smutek. Może być wynikiem traum z dzieciństwa, zmian hormonalnych, a nawet niektórych chorób, takich jak niedoczynność tarczycy i cukrzyca.

Umów się na spotkanie z terapeutą i rozpocznij nowy etap w życiu. Dzięki psychoterapii możesz wyjść z depresji. Leczenie pod okiem specjalisty przynosi widoczne efekty. Skorzystaj z doświadczenia specjalistów z poradni w Gdańsku i zawalcz o lepszą przyszłość. Masz w sobie siłę, by pokonać chorobę. Musisz tylko ją odnaleźć.