780 606 256

Terapia uzależnień w Gdańsku

Terapia uzależnień w Gdańsku

Alkohol, środki psychoaktywne, hazard… Zgłaszające się do nas osoby cierpią na różne rodzaje nałogów. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazły, zapewniamy im kompleksowe wsparcie psychologiczne. Terapia jest sposobem na dokonanie pozytywnych zmian w życiu. Wystarczy wykonać pierwszy krok i przyznać, że ma się problem. Przekonaj się, w jaki sposób pracuje terapeuta uzależnień w Gdańsku i kto najczęściej korzysta z jego wsparcia. Odzyskaj kontrolę nad swoimi emocjami i poznaj najlepsze metody na zwalczanie pokus wywoływanych przez uzależniające substancje i zachowania.

Kiedy udać się do terapeuty?

Wydaje Ci się, że jeszcze sobie radzisz. Zauważasz niepokojące sygnały, ale próbujesz je ignorować. To typowe dla alkoholików, narkomanów i innych osób uzależnionych. Kiedy nadchodzi odpowiedni moment, by zgłosić się do terapeuty i rozpocząć terapię? Tak naprawdę już w chwili, gdy zadajesz sobie to pytanie. Nachodzące Cię myśli i wątpliwości są oznaką, że w Twoim życiu dzieje się coś złego. Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej będzie zwalczyć problem, jakiego doświadczasz.

Zastanawiasz się nad objawami uzależnienia? Oto niektóre z nich:

  • odczuwasz coraz częstszą potrzebę sięgania po alkohol, narkotyki lub gry,

  • tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem i ulegasz odczuwanym pragnieniom,

  • zaniedbujesz codzienne obowiązki i relacje na rzecz wykonywania uzależniających czynności,

  • potrzebujesz coraz więcej substancji, by uzyskać oczekiwany efekt,

  • gdy próbujesz przerwać uzależnienie, stajesz się nerwowy, odczuwasz lęk i objawy psychosomatyczne.

Być może sam nie dostrzegasz wyżej wymienionych sygnałów, ale bliskie osoby polecają Ci wizytę u terapeuty. Warto wziąć pod uwagę ich zdanie. Terapia uzależnień w Gdańsku przeznaczona jest dla osób w różnym stadium choroby. Wspieramy zarówno tych, którzy dopiero niedawno zauważyli swój problem, jak i osoby od lat próbujące zerwać z alkoholizmem, narkomanią i hazardem. Dla każdego indywidualnie opracowujemy proces terapeutyczny.

Przebieg terapii uzależnień

Wszystko rozpoczyna się od diagnostyki. Musimy określić, z czym się zmagasz i jaka terapia uzależnień będzie dla Ciebie najlepsza. Organizujemy indywidualne spotkania z terapeutą. W trakcie spotkań nauczysz się lepiej rozumieć swoje emocje i powody, dla których uciekasz w nałóg. Poznasz techniki ułatwiające zwalczanie pokus i podejmowanie świadomych decyzji. Pomożemy Ci krok po kroku odbudować Twoje życie. Dzięki terapii wielu osobom udaje się naprawić relacje rodzinne, odzyskać pewność siebie i znaleźć dobrą pracę. Ważne są określenie pozytywnych celów i ich konsekwentna realizacja. Musisz zadbać o swoje zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Jak widzisz, terapeuta w Gdańsku zajmuje się osobami doświadczającymi różnych problemów. Każda z nich ma szansę na nowe, lepsze życie. Umawiając się na terapię, zyskasz okazję do lepszego poznania siebie. To właśnie w Tobie kryje się siła niezbędna do zwalczenia uzależnienia. Musisz jedynie ją dostrzec i nauczyć się z niej korzystać.