780 606 256

Konsultacja psychologiczna Gdańsk

Konsultacja psychologiczna Gdańsk

Czasami trudno jest samodzielnie poradzić sobie z przeżywanymi trudnościami czy ewentualnymi objawami zaburzeń psychicznych. Wtedy można zastanowić się nad konsultacjami psychologicznymi świadczonymi w Centrum Dobrej Relacji w Gdańsku. Zdarza się też, że dana osoba chce wsparcia ze strony psychologa, aby wprowadzić konkretne zmiany w określonych obszarach swojego życia.

Z kolei rolą specjalisty jest wysłuchanie Twoich potrzeb, trudności i wątpliwości oraz pomoc w ustaleniu, jakiej formy wsparcia potrzebujesz – np. psychoterapii indywidualnej, grupowej, coachingu, warsztatów lub szkolenia.

Kiedy można wybrać się do psychologa?

Jest wiele sytuacji, w których warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa. Na konsultację psychologiczną możesz umówić się, kiedy np.:

  • przeżywasz utratę bliskiej osoby,

  • doświadczasz kryzysu rodzinnego lub rozwojowego,

  • masz trudności w relacjach z innymi,

  • zmagasz się z zaburzeniami odżywiania, stanami depresyjnymi,

  • szukasz porad w problemach rodzinnych, małżeńskich, zawodowych, wychowawczych,

  • poszukujesz sensu życia,

  • odczuwasz nieustanny lęk, stres, zły nastrój.

Ze wsparcia psychologa mają możliwość skorzystania także ci, którzy potrzebują zmiany, niepotrafiący określić jednoznacznie trudności, jakich doświadczają, czy borykający się z uzależnieniami i chorobami.

Na czym polega konsultacja psychologiczna w Gdańsku?

To spotkanie ma na celu omówienie problemu z profesjonalistą. Konsultacja psychologiczna w Centrum Dobrej Relacji w Gdańsku trwa ok. 50 minut. Podczas wizyty psycholog przeprowadzi z Tobą wywiad, aby wstępnie rozeznać się w sytuacji, w jakiej się znalazłeś. Może zapytać Cię np. o historię Twojego życia, dotychczasowe doświadczenia, relacje z innymi, aby móc lepiej zrozumieć przyczyny przeżywanych przez Ciebie trudności. Rozmowa o nich ma również na celu zaproponowanie możliwej formy pomocy.

Zdarza się też, że na konsultacje kierowane są osoby, którym zaleca się szczegółową diagnostykę psychologiczną.

Czasami, by wybrać najodpowiedniejszą formę pomocy, jedna wizyta w gabinecie specjalisty może okazać się niewystarczająca. Zdarza się, że dopiero po kilku spotkaniach obie strony wspólnie wybierają dalszy sposób postępowania.

//