780 606 256

Diagnostyka neuropsychologiczna Gdańsk

Diagnostyka neuropsychologiczna Gdańsk

Czy wiesz, jak duży wpływ na zachowanie człowieka ma jego mózg? Jedną z naszych specjalizacji jest neuropsychologia. To wyjątkowa dziedzina łącząca wiedzę psychologiczną z kliniczną analizą układu nerwowego. Jej rozwój odmienił życie wielu ludzi. Diagnostyka neuropsychologiczna w Gdańsku przeznaczona jest między innymi dla osób z chorobami neurodegeneracyjnymi i pacjentów po udarach. Posługujemy się różnymi metodami terapeutycznymi, które mogą usprawnić pracę mózgu. Sprawdź, co obejmuje nasza oferta i komu pomagamy najczęściej.

Analiza neuropsychologiczna

Uszkodzenia układu nerwowego mają różne objawy. Należą do nich między innymi zaburzenia poznawcze i emocjonalne. Przychodzące do gabinetu neuropsychologa osoby skarżą się na problemy z pamięcią i koncentracją, z mówieniem i z koordynacją wzrokowo-ruchową. Specjalista podejmuje się kompleksowej diagnostyki. Analizuje sprawność różnych obszarów mózgu.

Układ nerwowy może zostać uszkodzony w wyniku wypadku, udaru lub choroby. Niekiedy występują wady wrodzone. Z tego względu pomoc neuropsychologiczna udzielana jest osobom w różnym wieku, na przykład ludziom starszym chorującym na Alzheimera i dzieciom z ADHD lub mózgowym porażeniem dziecięcym. Neuropsycholodzy zajmują się także pacjentami po operacjach neurochirurgicznych i udarach mózgu, ze stwardnieniem rozsianym, afazją i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Jak przebiega diagnostyka neuropsychologiczna? Obejmuje testy oceniające sprawność różnych procesów poznawczych, w tym pamięci, mowy oraz koncentracji. Wyniki analizowane są pod kątem takich czynników jak wiek, wykształcenie, codzienny tryb życia. Przykładowym zadaniem testowym jest powtarzanie cyfr, wskazujące na zdolność skoncentrowania się i zapamiętywania faktów.

Diagnostyka i rehabilitacja

Zdiagnozowanie zaburzeń neuropsychologicznych to pierwszy krok do wdrożenia terapii. Choć na niektóre choroby nie ma leku, istnieją różnorodne metody usprawniania pracy mózgu oraz opóźnienia degeneracji układu nerwowego. W przypadku chorych z otępieniami i zespołem amnestycznym stosuje się trening pamięci, a osoby zmagające się z afazją wykonują ćwiczenia mające na celu wyraźniejsze wysławianie się. Szczególną opieką otacza się również dzieci, u których w trakcie diagnostyki wykryto choroby ogólnorozwojowe i nadpobudliwość psychoruchową z deficytem uwagi.

Naszą misją jest wspieranie osób z uszkodzeniami układu nerwowego i ich rodzin. Jako doświadczona poradnia neuropsychologiczna w Gdańsku zapewniamy wsparcie wykwalifikowanych specjalistów i nowoczesne metody terapeutyczne. Postaw na szybką terapię i poznaj sposoby na usprawnienie działania różnych obszarów mózgu.