780 606 256

Psychoterapia dla rodzin i par

Nie dogadujesz się z partnerem lub partnerką, lub w związku, Twoje dzieci oddalają się od Ciebie? W takich sytuacjach przydatna jest psychoterapia dla rodzin. Sprawdź, jakie efekty przynosi uczestnictwo w procesie terapeutycznym i kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pomożemy Ci w budowaniu relacji z bliskimi. Dobra komunikacja to podstawa w parze lub w domu. Psychoterapia dla rodziny w Gdańsku często wybierana jest przez osoby, które chcą uniknąć rozwodu lub doświadczyły trudnych przeżyć, takich jak śmierć lub uzależnienie. Wykorzystaj sprawdzone, grupowe metody terapeutyczne, a odzyskasz spokój i radość życia. Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych terapeutów.

Psychoterapia par

Terapeuci szczególny nacisk kładą na naukę komunikacji i wyrażania potrzeb. Psychoterapia par w Gdańsku przeznaczona jest między innymi dla osób, które chcą tworzyć dobry i szczęśliwy związek, ale nie wiedzą, jak to zrobić. W trakcie spotkań ze specjalistą można przećwiczyć różne techniki komunikacyjne. Ponadto zalecane jest omówienie najbardziej konfliktowych tematów. Trzeba nie tylko mówić, ale też słuchać. Terapia  par, to sprawdzona metoda na praktykowanie aktywnego słuchania. Obecność terapeuty pozwala ostudzić emocje i spojrzeć na doświadczane konflikty z innej perspektywy.

Psychoterapia dla par jest zalecana na przykład w sytuacji, gdy jedna ze stron cierpi na uzależnienie. Ta choroba dotyka całej rodziny. Ponadto pomoc psychologiczna przydaje się osobom z objawami depresji, nerwicy, traumy. Ze względu na własne problemy można zaniedbać relacje z najbliższymi. Leczenie uzależnień i chorób psychicznych to długotrwały proces, w którym szczególnie przydaje się wsparcie partnerki, partnera, rodzeństwa lub dzieci. Na grupowych sesjach terapeutycznych dla par uczymy, jak współpracować w związku, relacji i zachować optymalną równowagę pomiędzy dbaniem o siebie a troską o swoich bliskich.

Sesje terapeutyczne dla par w Gdańsku

Nie jesteś sam. Życie każdego człowieka wiąże się z budowaniem relacji. To od Ciebie zależy, jak będą one wyglądać. Dzięki psychoterapii nauczysz się dobrze rozumieć własne emocje i potrzeby. Wyrażając je, szybciej dojdziesz do porozumienia z bliskimi osobami. Przekonaj się, jak wiele zmienia świadoma komunikacja. Skorzystaj z terapii grupowej dla rodziny i par, by sprawnie rozwiązywać konflikty z partnerką lub partnerem i wspierać swoje dzieci w trudnym procesie dorastania. Na psychoterapię zapraszamy osoby zmagające się z różnymi problemami, takimi jak uzależnienia, doświadczenie zdrady, trauma i syndrom DDA.

//